EĞİTİM PROGRAMLARI

SUFİ AKADEMİ NEDİR?

Sufi Akademi sufi felsefesi başta olmak üzere doğu felsefesi öğreten bir akademidir. 

SUFİ AKADEMİ RESMİ BİR AKADEMİ MİDİR?

Sufi Akademi, Girne Amerikan Üniversitesi Senatosu’nun SNT 018/019-002 sayılı kararı ile 2018 yılında GAÜ bünyesinde kurulmuş resmi bir akademidir. (1- GAÜ Resmi Site Kuruluş Haberi 2- Kuruluş Belgesi)

SUFİ AKADEMİ’NİN AMACI NEDİR?

Tarihin ilk resmi akademisini kuran Eflatun’un amacı insanın kendisini bilmesi ve tanımasıydı. Biz de sufi felsefesinin ana gayesi olan “ilim ilim bilmektir, ilim kendini bilmektir.” geleneğini sürdürerek ilim ve irfanı öğrenme yoluyla insanın “kendisini tanımasına” vesile olmayı amaçlıyoruz.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı sufi-akademi-3-1024x765.png
Kıbrıs’ta Sufi Akademi Müzik Grubu ile Mevlana’yı Anma Gecesi

SUFİ AKADEMİ’NİN EĞİTMENLERİ KİMDİR?

Sufi Akademinin şu an için resmi eğitmenleri Ferhat Atik ve Hakan Mengüç’tür. Aynı zamanda Sufi Akademi yeni eğitmenler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı sufi-akademi-2-1024x767.png
Girne Amerikan Üniversitesi Kurucu Rektörü Serhat Akpınar ile Sufi Akademisi Başkanı Hakan Mengüç’ün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ile görüşmesi

FERHAT ATİK KİMDİR?

Ferhat Atik (d. 11 Ağustos 1971, Kıbrıs) birçok kitap, roman, kısa film, belgesel ve uzun metraj sinema filmi olan bir Türk yazar, senarist, akademisyen ve yönetmendir. Girne Amerikan Üniversitesinde 20 yıldır öğretim görevlisi olarak ders vermektedir. 

Ödülleri: “Kendi Divanından Bir Psikanalist” adlı kitabının İngilizcesi 2019 yılında İngiltere’nin en çok satan kitabı seçilmiştir. 

Ferhat Atik’in Göç Psikolojisi Belgeseli New York City Film Festivali RAGFF ödülü, DMOFF Belgesel Ödülü, LiftOff Global Network Ödülü’nün ardından Prag Film Ödülü’nün galibi oldu… (Kaynak)

Biyografi birikimleri ve yazdığı biyografi kitaplarının uluslararası standartlarca kabul görülmesi sonrasında, dünyanın yazar organizasyonları arasında en prestijli kurumlarından olan Dünya Biyografi Yazarları Birliği’ne kabul edilmiştir.

Sufi Akademi eğitimleri online verilmektedir.

SUFİ AKADEMİ DERSLERİ NE KADAR SÜRMEKTEDİR?

Sufi Akademi programı 168 kredi (saat) ve sürmektedir. Program bir yıla yayılmıştır. Pandemi ve Kıbrıs’a ulaşım sorunları göz önüne alınarak programın tamamı internet üzerinden online canlı yayınlar aracılığı ile verilmektedir. Program sonrası Kıbrıs’ta mezuniyet ve sertifika töreni yapılacaktır. Programı bitirenler bir kurul karşısına çıkacak ve ardından sertifika almaya hak kazananlar için bir tören yapılacaktır. Kurulda Ferhat Atik, Hakan Mengüç ve Girne Üniversitesi Kurucu Rektörü (veya onun atayacağı yetkili kişi) hazır bulunacaktır. (Kurula online web üzerinden de katılma imkanı sunulacaktır.)

SUFİ AKADEMİ BİR YILLIK PROGRAMININ DERS İÇERİĞİ NEDİR?

Ders içeriği kapsamında Dinler Tarihi, Felsefe Tarihi, Sufizm Tarihi, Sufi Metin Analizleri, Doğu Felsefesi Metin Analizleri, Sufi ve Doğu Meditasyon Öğretileri, Nefes Teknikleri, Kişisel Gelişim Tekniklerinin Modellediği Sufi ve Doğu Felsefesi Kavramları, Psikoloji Teorilerinin Dini Metinler ve Antik Uygarlıklardaki Kökenleri, Felsefi Açıdan Film Okumaları, Tablo Okumaları, Sufi Felsefede Kavramlar

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı sufi-akademi-5-1024x763.png

ONLİNE DERSLERDEN BİR ÖRNEK

YENİ DÖNEM DERSLERİNE KAYIT OLUN!

Kayıt olmak için: Tel: +90 (533) 059 48 92 – +90 (530) 153 43 85 

Close

Hoşgeldiniz!

Sosyal Medya Hesaplarımız