Hakan Mengüç ile ruhunuzu dinlendireceğiniz, huzur bulacağınız ve doğa ile iç içe olacağınız inziva kampları.

Usta isimlerle özel çalışmalar, ney dinletileri, müzik, sohbetler, gündoğumu yürüyüşleri, gece dolunay yürüyüşleri, nefes çalışmaları… Hayatınız boyunca hatırlayacağınız özel anlar…

Doğal ürünlerle hazırlanmış kahvaltı. Kahvaltılık ürünlerin geldiği çiftlikten domates, salatalık toplama imkanı… Zeytinyağı sıkım atölyesini ziyaret

Tekne gezileri, ıssız koylarda denize girme imkanı…

Tesis içindeki özel yoga alanında nefes çalışmaları, sohbetler, müzik…

Marmariste yaptığımız kampta kaldığımız Dionysos Village Otelin kısa bir tanıtımı (video)

Mistik ve tarihi yerlere yürüyüşler

2 bin yıllık antik bir tiyatroda nefes çalışmaları ile güne başlamak

Çiftlik ziyareti, poğaçalar, kekler, çaylar ve soru-cevap oturumu

Gün doğumunu beden egzersizleri ve nefes çalışmaları ile karşılamak

Katılımcılar aroma yağı yapımını bizzat kendi elleriyle deniyor, yapılan yağlar katılımcılara hediye ediliyor

Beden-zihin-ruh dengesini sağlama ve ney eşliğinde sabah meditasyonu

Çiftlik ziyaretinde hayvanlarla yakın temas, doğaya ile bütünleşme

Gün doğumunu Hakan Mengüç’ün neyi ile karşılamak

Nefes çalışmaları

Yürüyüşlerde doğa ile temas ve kısa sohbetler

Marmaris kamplarımız 10 kişi ile sınırlı. Bunun en önde gelen sebebi kamp boyunca katılımcıların Hakan Mengüç’e birebir soru sorma imkanları sağlamak. 

Kampımızda sufi felsefesi ve doğu felsefesi üzerine sohbetler, çözülümler ve soru-cevap oturumları yapılmaktadır.

KAMPLA İLGİLİ SIK SORULAN SORULAR

 • Marmaris kampları kaç gün sürmektedir?
 • 2 gece 3 gün sürmektedir.
 • Kampınızı sufi kampı diye duydum, dini bir kamp mı?
 • Kampımız sufi kampı değildir, inziva kampı olarak isimlendirdik. Kampımızda ağırlı olarak sufi sohbetler yapılsa da, aynı zamanda doğu felsefesi sohbetleri, yoga, meditasyon ve nefes çalışmaları da yapılmaktadır. 
 • Kampınızda içki, sigara ya da kafeinli kahve içme gibi yasaklar var mı?
 • Kampımızda herhangi bir yasak yoktur. 
 • Kampınız neden bu kadar pahalı?
 • Marmariste yaptığımız kampımızın değeri, başka yerlerde yaptığımız kamplarımızdan farklılık göstermektedir. Katılımcılarımızın lüks suit odalarda kaldığı, özel araçlarla transferlerinin sağlandığı, ödüllü aşçıların hazırladığı yemekleri yediği kampların değeri, çadırda kaldığımız daha mütevazi şartların olduğu kamplardan farklıdır. Katılımcılar istedikleri kampı seçmekte özgürdür.
 • Kamplarda Hakan Beye soru sorabilecek miyiz?
 • Kamplarımızda Hakan Beye soru sorabileceğiniz özel oturumlar yapılmaktadır. Sorularınız ister direk sorabilir, isminizin bilinmesini istemiyorsanız kağıda yazıp “soru kutusu”nun içine de atabilirsiniz.
 • Kamplarda başka eğitmenler olacak mı?
 • Marmaris kampında Hakan Mengüç’ün dışında sadece bir eğitmen vardır. 
 • Kamplarınızda kadın erkek ayrımı var mıdır? 
 • Kamplarımızda hiçbir şekilde kadın erkek ayrımı yoktur.
 • Sağlık sorunum veya ilaç kullanmam kamplarınıza katılmama engel mi?
 • Kamplarımızda yürüyüş, yoga, nefes vb. etkinlikler yapılmaktadır. Bir sağlık sorununuz varsa önce doktorunuza danışmanızı öneririz. Onun dışında zorlayıcı çalışma ve hareketler yaptırılmamaktadır.

Kamp Koşulları:

 1. Sözleşme koşulları düzenlenmeden önce KATILIMCIYA ön bilgilendirme broşürü mahiyetinde sosyal medyada tanıtıma yer verilmiş ve bu tanıtım KATILIMCI tarafından okunduktan sonra işbu sözleşme koşulları düzenlenmiştir.  İşbu sözleşme ile KATILIMCININ Sufi Akademi / Hakan Mengüç’ten satın aldığı içeriği ve broşürde bilgileri yer alan hizmetin, satışı ve ifası ile ilgili olarak tarafların hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesi amaçlanmıştır.
 1. Bahsi geçen; konaklama adresine ulaşım ücreti, Katılımcıya aittir.

Mücbir Sebebin Varlığı

 1. Sufi Akademi gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, savaş, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden bu gibi mücbir sebeplerden ötürü geziyi iptal edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.
 1. Ayrıca, Doğal Afetler ( deprem, sel, yangın, heyelan vb. ) olağanüstü haller (sıkıyönetim, sokağa çıkma yasağı ilanları, genel grev, terör, otel, havaalanı baskınları, uçak ele geçirmeler, savaş, kargaşa vb.), halk hareketleri (grev, miting, yürüyüş, yol kapanması vb.), devletlerarası gerginlik, diplomatik kısıtlamalar, sağlık sorunları (salgın hastalık, karantina, dünya genelinde bir hastalık vb…), hava muhalefeti (kar yağışı, tipi, sis, fırtına, yıldırım düşmesi vb.) gümrük rejimi değişiklikleri veya ulaşım sektöründeki genel kısıtlamalar ile havayolu, tren, deniz veya karayolu ulaşım firmalarından herhangi birinin iflası veya tasfiyesi gibi özel kısıtlamalar ve bunlar dâhil ama bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi diğer bir sebepten doğrudan veya dolaylı olarak, Sufi Akademi / Hakan Mengüç’ün kusuru bulunmayan veya öngörülemeyecek her türlü olumsuzluğun yaratacağı sonuçlardan doğan hiçbir zarar veya ziyandan Sufi Akademi / Hakan Mengüç sorumlu olmayacağı gibi, Sufi Akademi / Hakan Mengüç bu sebeplerden ötürü yükümlülüklerini ifa edememesinden veya yükümlülüklerinin ifasındaki aksaklıklardan sorumlu tutulamaz ve Sufi Akademi / Hakan Mengüç’e maddi ve manevi sorumluluk yüklenemez.
 1. Sufi Akademi / Hakan Mengüç buraya ilave edilmemiş ve sair mevzuat uyarınca kendisine tanınan diğer “mücbir sebepler” haklarını saklı tutar.

Cayma Hakkı

 1. Sözleşme, Türk Borçlar Kanunu uyarınca önerinin kabulü anında (bedelin ödenmesiyle) kurulur. Sözleşmenin kurulmasından itibaren KATILIMCI on dört gün içinde hiçbir gerekçe göstermeksizin ve herhangi bir cezai şart ödemek zorunda olmadan işbu sözleşmeden cayabilir.
 1. 1 Haziran 2020 tarihinde belirtildiği üzere, 15 Haziran 2020 öncesi cayma hakkı Katılımcı tarafından kullanılırsa ödenmiş olan ücretin %50’si Hizmet Sağlayıcısı Sufi Akademi yetkilileri tarafından iade edilir.
 1. 1 Ocak 2020 tarihinde Hizmet Sağlayıcısı ve/veya yetkilileri tarafından duyurulduğu üzere etkinlik tarihinden son 45 gün öncesine kadarki sğrede hizmet ücret iadesi yapılamaz.
 1. Üst madde hükmünün amacı; KATILIMCI’nın sözleşmeden cayması sonucunda Sufi Akademi’nin, turizm hizmet sağlayıcılarına karşı kendi aralarındaki sözleşme uyarınca doğacak olan sorumluluğu sebebiyle yaşayacağı mağduriyeti engellemektir. 

Sorumluluk

 1. Katılımcı, kendisinin ve adlarına hareket ettiği diğer katılımcıların bilgilerinin doğru olarak verilmesi ve sözleşmeye işlenmesinden sorumludur. Kimlik ve iletişim bilgilerinin hatalı bildirilmesi nedeniyle meydana gelebilecek neticelerden Sufi Akademi / Hakan Mengüç sorumlu değildir.
 1. Katılımcı, sözleşmenin ifası sürecinde ortaya çıkan her türlü eksikliği Sufi Akademi / Hakan Mengüç’e ve/veya yetkililere derhal bildirmek zorundadır.  Bu eksiklik giderilmediği takdirde Katılımcının sözleşme bedelinden indirim talep etme hakkı vardır. Sufi Akademi / Hakan Mengüç’ün etkinlik başladıktan sonra önemli bir yükümlülüğünü yerine getirmediği veya getiremeyeceği tespit edildiğinde, Sufi Akademi / Hakan Mengüç etkinliğin devam etmesi için Katılımcı‘ya ilave maliyet getirmeyen eşdeğerde alternatif düzenlemeler  sunar veya Katılımcı‘ya teklif edilen hizmetlerle sunulan hizmetler arasındaki farkı tazmin eder.
 1. Katılımcı alternatif düzenlemeyi kabul etmeyerek sözleşmeden dönebilir. Sözleşmeden dönülmesi durumunda Sufi Akademi / Hakan Mengüç’ün ücret talep etme hakkı sona erer ve yapılmış olan ödemeler sözleşmeden dönüldüğü tarihten itibaren Katılımcı’ya en geç on dört gün içinde iade edilir. Ancak Sufi Akademi / Hakan Mengüç o ana kadar ifa etmiş olduğu edimler için; Katılımcıdan hizmetten faydalandığı oranda uygun bir karşılık talep edebilir. Sözleşmeden dönülmesi durumunda, Sufi Akademi / Hakan Mengüç veya aracısı Katılımcının etkinliğe başladığı yere veya üzerinde anlaşılan başka bir yere ücretsiz naklini sağlamak ve zorunlu konaklama olması halinde yapılan giderleri karşılamakla yükümlüdür.
 1. Sufi Akademi / Hakan Mengüç ile ulaşım araçları arasında yapılan anlaşmaların aksine bu araçların gecikmelerinden, arızalanmalarında, kaza yapmalarından, sürücülerin şahsi kusurlarından oluşabilecek olumsuzluğun sonuçlarından Sufi Akademi / Hakan Mengüç sorumlu tutulamaz ve Sufi Akademi / Hakan Mengüç’e maddi ve manevi sorumluluk yüklenemez. Uçak saatlerinden meydana gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçuş seferinin iptalinden, teknik aksaklıklardan dolayı meydana gelebilecek rötar ve gecikmelerden, havayolu şirketlerinin yapacağı değişikliklerden kesinlikle Sufi Akademi / Hakan Mengüç sorumlu olmayıp, muhatap, ilgili ulaşım araçları sahipleridir.
 1. Sufi Akademi / Hakan Mengüç sözleşmenin ifası süresinde; sözleşmeye aykırılığın Katılımcının kusurundan kaynaklanması, sözleşmenin ifası sürecine dâhil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebebin bulunması, Sufi Akademi / Hakan Mengüç’in, aracısının veya bağımsız hizmet sağlayıcısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi, paket turun düzenlenmesi için öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle iptal edilmesi ve iptalin sözleşmede öngörülen sürede etkinliğin başlamasından (20) yirmi gün önce yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile katılımcıya bildirilmiş olması durumunda sözleşmenin hiç veya gereği gibi ifa edilmemesinden doğan zararlardan sorumlu tutulamaz.  
 1. Bu durumda Sufi Akademi / Hakan Mengüç veya aracısı ile o yerdeki temsilcileri, Katılımcının zor durumda kalması halinde hızlı bir şekilde yardımda bulunmakla yükümlüdür.
 1. Katılımcılar gezinin başlangıç noktasına gelişlerindeki ulaşım araçlarından (uçak, tren, gemi, otobüs veya özel araç), trafik sıkışıklığından doğabilecek gecikme veya benzeri bir nedenden konaklama ya da buluşma yerine geç kalma, turu kaçırma durumları kendi sorumluluğunda olup, bu konulardan Sufi Akademi / Hakan Mengüç’ü sorumlu tutamaz, herhangi bir hak iddiasında veya tazminat talebinde bulunamaz. 
 1. Katılımcıların, Sufi Akademi / Hakan Mengüç tarafından bildirilen saatte ilgili hareket noktasında (havaalanı, gar, liman, otogar veya buluşma noktası) hazır bulunmaması durumunda oluşabilecek gecikme veya yetişememe durumlarında gezi ücreti hiçbir şekilde iade edilemez.
 1. Ücretini ödediği halde yerine getirilmeyen bir hizmeti belgelemek dışında, Katılımcıların herhangi bir sebeple tur için tahsis edilen ulaşım aracından faydalanmak istememesi ve otelde konaklamak istememesi veya kişisel sorunları ya da mazeretlerinden dolayı tur güzergahından veya otelden ayrılmak istemesi durumunda para iadesi söz konusu olamaz.
 1. Katılımcı kendi sağlık problemlerinin (tansiyon, kalp, astım, yüksek irtifa sorunları ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) yaratacağı sonuçlardan Sufi Akademi / Hakan Mengüç’i sorumlu tutmayacağını kabul ve beyan eder. Katılımcı; etkinliğin kendi sağlık koşullarına uygunluğunu değerlendirmekten sorumludur.
 1. Sağlıkla ilgili sorunu olmadığına dair Katılımcıların beyanı esas alınır.
 1. Bagaj ve içeriği ile ilgili her türlü sorumluluk Katılımcılara aittir. Bagajların ya da el çantalarının içinde bırakılacak fotoğraf makinesi, cep telefonu, bilgisayar, kıymetli evrak, ziynet eşyası, para kaybından Sufi Akademi / Hakan Mengüç sorumlu tutulamaz.

metın Previous post Sufi Akademi’ye nasıl katılabilirim?
Next post Korumalı: MAYIS 2021 7 AYLIK KİŞİSEL GELİŞİM VE KOÇLUK PROGRAMI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Hoşgeldiniz!

Sosyal Medya Hesaplarımız